Cocktail

Krabi - zajímavosti

Thajsko není jen zemí úsměvů, ale i naprosto odlišných zvyklostí a návyků. To, co nám Středoevropanům přijde naprosto běžné, je pro Thajce rarita a naopak. Níže jsme pro vás připravili pár vět o bizarní Princeznině jeskyni, o horolezení v provincii Krabi nebo tipy na to, jak se chovat, abyste nezpůsobili faux pax.

Princeznina jeskyně v provincii Krabi

Nedaleko turistického městečka Ao Nang leží jeskyně Tham Phra Nang, jejíž název je do češtiny možné přeložit jako „Princeznina jeskyně“. Odkazuje na dávnou legendu, podle které zde kdysi ztroskotala loď s princeznou. Ta se při nehodě utopila.

Místní rybáři berou toto místo za posvátné a princezně sem nosí dary, aby jim zajistila bohatý úlovek. Jenže – nejsou to úplně klasické dary. Muži sem totiž nosí dřevěné napodobeniny mužských údů.

Lezení po skalách v provincii Krabi

Tak jako je zátoka Ao Maya symbolem Phi Phi, jsou vysoké vápencové skály symbolem provincie Krabi. Turisté tak nejsou odkázáni jen na polehávání na plážích, ale mohou si užít pořádně akční dovolenou.

Vybavení není potřeba tahat vlastní, v některé z půjčoven vám ho klidně půjčí. Jen pozor na to, abyste nepřecenili síly a nezůstali viset někde uprostřed některé lezecké cesty. Mimochodem – jednou z nejlepších lezeckých lokalit je oblast Railay.

Jak se v Thajsku chovat?

Všechny rady a poučky se nám sem nevejdou, nicméně uvádíme alespoň pár rad, které vám pomohou. Nikdy nikomu nic nepodávejte levou rukou, je to neslušné. Podobné je to i s nepovstáním, když hraje státní hymna, a s negativními komentáři, které se týkají krále a jeho rodiny.

Neslušné je sedět tak, abyste na někoho mířili chodidly, a nezout se při vstupu do místnosti, kde je obraz Buddhy. Ženy by si měly dát pozor, aby se ani letmo nedotkli mnicha – třeba v tlačenici na ulici.

Více zajímavostí a informací o provincii Krabi najdete v sekcích Více o Krabi a Krabi – další informace. O dalších destinacích najdete víc v kategorii Krabi – poznejte okolí.

Poznejte Thajsko více

další oblasti Thajska »

Partneři

Logo ESO travel

Thajsko Vás okouzlí svou orientální atmosférou i rajskými plážemi. Cestovní kancelář ESO travel pro Vás našla ta nejkrásnější místa v této úžasné zemi.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@thajsko-krabi.cz