Cocktail

Více o provincii Krabi

Provincie Krabi se rozkládá na Andamanském pobřeží – a to nejen přímo na pevnině, ale i na moři. Krabi – to totiž nejsou jen města a vesničky na pobřeží, ale i ostrovy a ostrůvky ve vlnách Andamanského moře.

Provincie Krabi patří k nejoblíbenějším thajským lokalitám – ono není divu, pod Krabi spadají totiž i slavné ostrovy souostroví Phi Phi nebo stále oblíbenější souostroví Ko Lanta. Poznávacím znamením Krabi jsou potom monumentální krasové útvary a unikátní příroda kolem nich. Patříte k vyznavačům horolezení? Pak se sem určitě vydejte.

Část provincie Krabi spadá pod ochranu národního parku Ko Phi Phi, jen kousek je to do NP Khao Phanom Bencha – o tomto kousku země ale více v kategorii Kam vyrazit. Krabi – to jsou i desítky jeskyní na pobřeží, ve kterých se dříve ukrývali piráti, a deštné pralesy, z nichž ne všechny jsou detailně prozkoumané.

Na druhou stranu ale platí, že Krabi je jedna z lokalit, kde dochází v posledních letech k masívní výstavbě nových resortů – a to hlavně na ostrůvcích při pobřeží. Místní se tak bojí, a občas i oprávněně, že se tím naruší kouzlo místa.

Hlavním městem celé provincie je potom stejnojmenné město Krabi s 25 tisíci obyvateli, s několika pěknými plážemi, s možností navštívit noční trhy nebo s přístavištěm, z kterého se vyplouvá na moře a na ostrovy v okolí. Více o městě Krabi pak najdete na stránce Krabi – další informace.

O ostrovech a ostrůvcích nejen v okolí Krabi, ale vůbec v celém Thajsku pak, najdete více informací na stránce Krabi – poznejte okolí, která se věnuje místům, kam se jezdí v Thajsku na dovolenou.

Poznejte Thajsko více

další oblasti Thajska »

Partneři

Logo ESO travel

Thajsko Vás okouzlí svou orientální atmosférou i rajskými plážemi. Cestovní kancelář ESO travel pro Vás našla ta nejkrásnější místa v této úžasné zemi.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@thajsko-krabi.cz