Cocktail

Krabi - kam vyrazit?

Ač nabízí lokalita Krabi spoustu krásných pláží, které jako kdyby vypadly z katalogu cestovní kanceláře, není to to jediné, čím se Krabi může chlubit. K dlouhým túrám vybízí krásná příroda v celé provincii, pod vodu potápěče z celého světa láká pestrost a bohatost druhů.

Přidejte k tomu vápencové skalní masivy, dlouhé labyrinty podzemních jeskyní nebo hluboké deštné pralesy. Níže pro vás vybíráme výčet toho nejkrásnějšího a nejzajímavějšího, co můžete poznat v provincii Krabi.

Krabi – hlavní město Krabi

Hlavní město celé provincie leží asi 200 kilometrů od Bangkoku a jeho nespornou výhodou je fakt, že disponuje vlastním letištěm. Hlavní třídou tohoto města je ulice Th Utarakit, kde najdete kompletní turistické zázemí. Od mola Khlong Chilat potom každý den vyplouvají lodě na Phi Phi a na Ko Lanta.

Krabi je obvykle jen přestupní stanicí při cestách dál, na ostrovy v okolí. Za návštěvu nicméně stojí, je tu občas sice „přeturistováno“, ale levně.

Krabi – Národní park Khao Phanom Bencha

Zhruba 25 kilometrů od Krabi leží další z thajských národních parků. Tento boduje zeleným přítmým deštného pralesa a spoustou vodopádů, které tato zeleň ukrývá. Ten největší má jedenáct stupňů. Prozkoumat se dají i dlouhé jeskyně plné krápníků a také drzých a zvědavých opic.

Krabi – ostrov Ko Hua Khwan

Za kvalitním potápěním se turisté vydávají k některému z menších ostrůvků při pobřeží. Kuriozitou je v tomto směru ostrov Ko Hua Khwan. Do češtiny se jeho název překládá jako „Ostrov kuřat“. Proč? Skály roztroušené ve vodě jsou nejen rájem pro potápěče, ale svým vzhledem připomínají opravdová kuřátka.

Krabi – Wat Tham Seua

Ve vápencové jeskyni by člověk čekal leccos – krápníky, možná zvířenu, rozhodně ale ne celý chrámový komplex. Do jeskyní nedaleko Krabi se Thajcům nicméně podařilo vtěsnat právě tento chrám. Dnes tu ale místo duchovních narazíte spíše na spoustu opic. Cesta sem může být ale příjemnou procházkou – z Krabi je to asi deset kilometrů.

Mimo výletů, můžete i jen tak lenošit na pláži. Které jsou ty nejlepší v okolí města Krabi – tak to vám povíme na stránce Krabi – další informace. V sekci Krabi – poznejte okolí pak najdete i tipy na další místa v Thajsku, kde slunce svítí a moře šumí.

Poznejte Thajsko více

další oblasti Thajska »

Partneři

Logo ESO travel

Thajsko Vás okouzlí svou orientální atmosférou i rajskými plážemi. Cestovní kancelář ESO travel pro Vás našla ta nejkrásnější místa v této úžasné zemi.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@thajsko-krabi.cz