Cocktail

Krabi – poznejte okolí

Krabi patří k nejoblíbenějším místům Thajska. Ne každému ale mohou vyhovovat spousty turistů a kosmopolitní atmosféra, která vystřídala tu tradiční thajskou. Proto přidáváme pár tipů i na jiné thajské destinace. Ať už na destinace mnohem klidnější, nebo na místa, kde to pulsuje podobně jako v Krabi.

Z kategorie letovisek, kde to žije ve dne i v noci, jsou rozhodně Bangkok, Pattaya a Phuket, který je zároveň nejluxusnějším letoviskem v Thajsku. Přímo v provincii Krabi potom leží dva dovolenkové ráje, kde si užijete klidu a pohody do syta – Phi Phi a Ko Lanta. V podobném rázu se potom nese i dovolená na ostrůvku Ko Mook.

Phi Phi

Dva velké a několik menších ostrůvků – to je podoba souostroví Phi Phi, které proslavil film Pláž s Leonardem di Capriem v hlavní roli. Zatímco před uvedením filmu tohle místo znali jen ti praví cestovatelé dobrodruzi, dnes sem proudí tisíce a tisíce turistů.

Jen pozor na to, že filmová zátoka Ao Maya byla ve filmu digitálně upravená, takže ve skutečnosti vypadá trochu jinak než v televizi.

Ko Lanta

Stejně jako Phi Phi i Ko Lanta je souostroví. Tvoří ho jeden hlavní ostrov a bezpočet menších okolo něj. Nicméně ubytovací kapacity jsou v drtivé většině jen na hlavním ostrově.

Ko Lanta je prý thajským „zlatým středem“ – ať už se to týká kvality služeb, cen nebo možností zábavy. Pokud vás nelákají divoké jízdy v Phuketu nebo Pattaye a na druhou stranu nechcete ani poustevničit na ostrůvcích, kde je jen jediný resort, je Ko Lanta ideální volbou.

Ko Mook

Široká pláž s bílým pískem, palmy, pohoda, žádný stres a příjemně hřejivé thajské slunce – tak vypadá dovolená na Ko Mook. Tento ostrůvek v blízkosti provincie Krabi se pomalu ale jistě stává jednou z nejoblíbenějších destinací v této oblasti. Turistů ale naštěstí ještě není tolik, aby výrazněji narušovali atmosféru místa.

V Thajsku se pak dále jezdí na Ko Samui, na ostrov želv, jak se přezdívá ostrovu Ko Tao, na ohromné plážové party na ostrov Ko Phangan, nebo za potápěním na ostrovy Ko Chang a Ko Samet.

Poznejte Thajsko více

další oblasti Thajska »

Partneři

Logo ESO travel

Thajsko Vás okouzlí svou orientální atmosférou i rajskými plážemi. Cestovní kancelář ESO travel pro Vás našla ta nejkrásnější místa v této úžasné zemi.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@thajsko-krabi.cz